Nízka chuť na sex? Vieme, ako ju zvýšiť!

Nízka chuť na sex? Vieme, ako ju zvýšiť!

Libido alebo chuť na sex je sexuálny apetít, súhrn hormónov a procesov, ktoré sa dejú v ľudskom organizme a vytvárajú sexuálnu energiu a chuť. Libido je teda prirodzený pud, ktorý môžeme charakterizovať viacerými vrodenými reflexmi. Ľudia vďaka nim pociťujú nielen túžbu, ale aj potrebu sexuálneho styku.

Chod libida závisí od toho, ako v našom organizme fungujú mužské a ženské hormóny. Na sexuálny apetít vplýva aj psychické zdravie, rôzne ochorenia, vek, ale aj vedľajšie účinky liekov. Znížené libido – chuť na sex, bolo a aj je relatívne častým problémom mužov i žien všetkých vekových kategórií. Ako teda zvýšiť chuť na sex a starať sa zároveň aj o svoje sexuálne zdravie? Prečítate si v nasledujúcich riadkoch.

Ako zvýšiť chuť na sex

Ak si myslíte, že ste so svojím problémom na tomto svete sami a neradi o ňom hovoríte, nebojte sa, nie je to tak. Aj sex ako taký môže zažívať svoje horšie časy a kým počas prvých fáz vo vzťahu ste partnerom/partnerkou očarení, navzájom objavujete nepoznané a máte plnú hlavu hriešnych myšlienok či fantázie a sexu sa venujete pomerne často, postupom času môžu nastať (prirodzené) prejavy starnutia, či zmeny zdravotného stavu, stres, výkyvy hormónov a sex je odrazu aktivitou, ktorá sa dostáva do úzadia, čo môžu partneri vnímať negatívne.

Starajte sa o svoje sexuálne zdravie a otvorene o ňom hovorte

Všetko sa dá riešiť a kde je vôľa, tam je cesta. Prvým významným bodom, ako naštartovať svoje stratené libido, je hovoriť o ňom. Nebojte sa s polovičkou o tejto téme vzájomne a otvorene diskutovať. Ak toto zvládnete, ste na dobrej ceste nielen k posilneniu libida, ale aj k budovaniu plnohodnotného vzťahu. A spokojnosť so sexom je už len čerešničkou na torte.

O zdravie sa treba starať. To vieme azda všetci. Ale ako je na tom naše sexuálne zdravie? Naše telo nám to napovie, rovnako tak, ako aj v prípade zníženého libida. U mužov sa to prejavuje napríklad nedostatkom mužského pohlavného hormónu testosterónu, ktorý môže spôsobiť dokonca poruchy erekcie, známe ako erektilná dysfunkcia. Hormonálne výkyvy u žien, napríklad v menopauze, môžu spôsobiť zasa nedostatok chuti na sex, hraničiaci až s nezáujmom o sexuálnu aktivitu.

Medzi ďalšie problémy, ktoré môžu spôsobiť „nudu“ v spálni, patria mobily, tablety či práca a stres. Stáva sa vám často, že pred spaním miesto toho, aby ste sa venovali partnerke, držíte v rukách mobil či tablet a riešite pracovné povinnosti? Nenapadlo vám, že práve v tej chvíli môže mať vaša polovička chuť na sex? Nevšímavosť partnera môže spôsobiť to, že v partnerskom vzťahu začnú vznikať priepasti a môže sa stať, že vaša druhá polovička začne hľadať sex niekde inde. A to by ste predsa nechceli.

Vymeňte stereotyp za vzrušenie

Vedeli ste o tom, že muži a ženy sú spokojnejší so svojím sexuálnym životom vtedy, keď v priebehu jedného roka vykonajú 13 až 16 rôznych druhov sexuálnych aktivít?

Skúste oživiť nudu v spálni a nebojte sa vyskúšať niečo nové! Vyskúšajte techniky, ktoré dokážu lepšie stimulovať partnerkin bod G. Myslite aj na predohru, ktorá je veľmi dôležitá – pustite si dobrú hudbu, stlmte svetlo, dotýkajte sa jeden druhého a chuť na sex sa zaručene dostaví.

Skúste nové, doteraz nepoznané polohy, erotické pomôcky, sexuálne hračky, sexi bielizeň alebo sa zahrajte na role – nebráňte sa vyskúšať všetko, čo pomôže rozdúchať vášeň. Prečítajte si erotický príbeh alebo si pozrite porno a nebojte sa s partnermi hovoriť o tom, čo máte radi a čo zas, naopak, nie.

Podporte svoje libido

Ako sme už spomínali vyššie, pokles libida môže nastať z viacerých príčin, medzi ktoré patria aj zdravotné problémy ako nadváha, cukrovka, vysoký cholesterol či málo pohybu. Ide o problém, ktorý postihuje mužov aj ženy rovnako, no nie je to nič, čo by sa nedalo riešiť. Páni by nemali zabúdať na to, čo pozitívne vplýva na tvorbu mužského pohlavného hormónu a na svoje celkové (aj sexuálne) zdravie.

Plusom na podporu libida sú cvičenie, zdravá životospráva, dostatočný oddych a spánok, ale aj doplnky výživy na sexuálnu vitalitu Stoporex® s obsahom kotvičníka zemného, macy peruánskej či ďalších extraktov zo 100% prírodným zložením. Spomínaná Maca a ďalšie afrodiziaká, ktorých výťažky tablety Stoporex® obsahujú, majú pozitívny vplyv na hladinu hormónov a sú prospešné pre správne prekrvenie pohlavných orgánov – tým pádom bude aj váš sexuálny zážitok čo najlepší.

Naopak, obezita, stres, alkohol a fajčenie negatívne vplývajú na tvorbu mužského pohlavného hormónu a stoja za príčinami impotencie a straty chuti na sex a neschopnosti mať plnohodnotnú erekciu a tým pádom aj sexuálny styk.

Prečo sa oplatí vyskúšať tabletky Stoporex®?

Okrem výťažkov z prírodných afrodiziák sú tablety Stoporex® voľne dostupným výživovým doplnkom, bez lekárskeho predpisu, obsahujú zmesi aminokyselín a minerálov a môžete ich užívať aj dlhodobo. Čo sa minerálov týka, výživový doplnok na potenciu, erekciu a zvýšenie libida Stoporex®, obsahuje zinok a selén, ktoré prispievajú k funkcii imunitného systému a chránia bunky pred oxidačným stresom. Z aminokyselín môžeme spomenúť napríklad L-arginín, ktorý zlepšuje prietok krvi a napomáha pri vylučovaní rastového hormónu u mužov, s čím súvisia aj jeho pozitívne účinky pri zvyšovaní libida.